Dřevěná schodiště

Vyráběné schody plní veškeré požadavky norem určené pro tento typ konstrukcí. Na základě těchto kritérií navrhujeme každé schodiště podle prostorových možností i konkrétních představ zákazníka.

Rozmanitostí tvarů s řešením jednotlivých detailů se schodiště stává jedinečným unikátem každého domova.

Při výběru materiálů pro výrobu schodiště doporučujeme výběr tvrdé dřeviny, která zaručuje trvalou hodnotu výrobku (nášlapy-schody s kovovou nosnou konstrukcí). 

Zábradlí schodiště může mít různé tvary s pestrou nabídkou výplní, od klasických dřevěných příček až po kombinace dřevo-kov (mosaz, nerez) nebo sklo. V paletě barev je široký výběr odstínů moření (podle oken, dveří, podlah nebo vlastního vzorku). 

Součástí dodávky je i zábradlí galerie s možností řešení celého schodišťového prostoru ( např.branky schodiště, obklady hrany stropního otvoru, obklady stěn, drobný nábytek ...). Schodiště dodáváme včetně montáže.

SAMONOSTNÉ bočnicové SCHODIŠTĚ

Stupně jsou zadlabané v nosných postranních schodnicích. Schodiště bývá většinou otevřené bez podstupnic, ale může být i plné s podstupnicemi, pokud je požadavek na uzavření prostoru pod schodištěm.samonosné SEDLOVÉ SCHODIŠTĚ

U konstrukce sedlových schodů je nápadné osazení schodnic pod stupně. Dvě nosné zubaté schodnice jsou pod stupni. Stupně tak na schodnicích "sedí" shora. Na otevřených částech schodiště je zábradlí ukončené sloupky. 

Samonosné Vřetenové SCHODIŠTĚ

Vřetenové schody můžou mít konstrukci podobnou jako schody zadlabané, tedy schodnice s dlaby pro stupně, ale právě tvar a technologický postup výroby je zcela odlišuje. Vnitřní část je tvořena nosnou sloupovou konstrukcí a vnější část schodišťového ramene může být tvořena zakřivenou schodnicí se zadlabaným zábradlím ukončeným sloupky, nebo výplňovými tyčkami protínajícími stupně nad sebou.

samonosné TŘMENOVÉ SCHODIŠTĚ

Základní typ třmenových schodů nemá schodnice. Stupně jsou kotvícími třmeny o průměru 16 mm a délce 200 mm upevněny přímo do zdi.Díky své konstrukci vypadá schodiště velice vzdušně, naproti tomu nelze prostor pod schody jakkoliv uzavřít podstupnicemi.


© 2012 iCard